Dlaczego krzywdzisz swoje dziecko?

Czemu robisz to swojemu dziecku?.

Czy wiesz, że jeśli dwoje rodziców jest otyłych, szansa na to, że ich dziecko będzie otyłe wynosi aż 70 % ? Jeśli oboje są szczupli, szansa na otyłość dziecka wynosi 10 % .

Czy to wina genów? – NIE

To nie geny nie gotują obiadu, w zamian zamawiają pizze,
To nie geny zabierają Ciebie i Twoje dziecko do McDonalda
To nie geny każą Ci siedzieć przed telewizorem cały dzień
To nie geny traktują spacer jak co najmniej RUNMAGEDON..

To Ty. To Twoje świadome wybory, świadome egoistyczne wybory, bo jako dorosły człowiek odpowiadasz sam/a za siebie, to Twoje dziecko nie dość, że nie ma wyjścia jeśli chodzi o wybór posiłków w domu, to.. bądźmy szczerzy, które dziecko wybierze Awokado zamiast McDonalda? – chciałem napisać „biedne” – taki żarcik, ale wtedy zdałem sobie sprawę, że awokado jest chyba droższe niż Happy Meal, – mniej śmieszne ?

Dziecko chętnie zje pizze, kebaba, frytki, McDolanda, chętnie zje lody, chipsy itd., ale dziecko nie jest świadome jaki to ma wpływ na zdrowie, na koncentracje w szkole, na rozwój..

Większość ludzi odpowiada „ ee tam, wyciągnie się zaraz, urośnie i nie będzie gruby „
Mało kto spojrzy, że to nie tylko sylwetka, nie tylko zdrowie, ale na przykład otyłe dziecko jest często wyśmiewane, obrażane, gnębione w szkole. Czyli otyłość u dziecko może „zniszczyć całe życie.
Dzieci się śmieją, odsuwasz się od społeczeństwa, unikasz ludzi, jesteś samotny, smutny, pewność siebie na poziomie -2. – To może mieć wpływ na całe życie, sposób postępowania, samoocenę itd,

Fajnym przykładem apropo genów będzie taka sytuacja:

Na pewno każdy z Was zna jakąś rodzinę, przykładowo 3 siostry i 1 brat.
Każdy otyły, ich dzieci otyłe, nagle spotykacie ich po latach siostry jeszcze bardziej otyłe a brat szczuplutki, dzieci szczuplutkie – co się mogło zmienić?

Sposób gotowania żony, nie wyniesione z domu tłuste niezdrowe potrawy i jedzenie fast foodów, jego żona gotuje bardziej zdrowo, bo tak nauczyła ją mama i babcia, ma większe pojęcie o zdrowym odżywianiu, nie jedzą tyle pizzy, słodyczy i od pokoleń nie ma otyłych „przez geny” dzieci w rodzinie.

Może to brzmi śmiesznie, może zbyt prosto, ale tak często jest, nagle okazuje , że to nie geny spowodowały że cała rodzina była gruba, tylko od pokoleń z mamy, babci powielany niezdrowy sposób gotowania, tłuste jedzenie, brak podstawowej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, brak ruchu, siedzenie przed telewizorem z miską popcornu ( to u tych zdrowszych, bo większość „smażyła przysmak świętokrzyski ” – te takie „krateczki” – smażone na oleju ?

Sprawdź czy Twoje dziecko ma prawidłowe BMI, wpisz wiek, wzrost i wagę, wybierz płeć i daj znać w komentarzu ?
http://oblicz-bmi.pl/index.php
wystarczy wpisać wiek, wzrost i wagę dziecka, sprawdź BMI, czy będzie na zielonym tle czy na czerwonym ?

Daj znać w komentarzu ?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]